close

הפתרון היעיל ביותר לניקוי מתחמים- מכונת שטיפה למוסדות

מרחבים ציבוריים, מסחריים או מוסדיים, זקוקים לפתרון קבע של לניקוי ותחזוקה, ומכירים בערכה של הטכנולוגיה המתקדמת לקבלת תוצאת ניקיון מעולה וחיסכון בכוח אדם ובמאמץ פיזי.

מוסדות דוגמת מבני חינוך: בתי ספר ומוסדות חינוך אקדמיים, בתי חולים ומרפאות, קניונים ומרכזים מסחריים ומבנים למטרות אחרות, מצאו כי הדרך היעילה ביותר לשמירה על ניקיון ברמה מקסימלית ותוך יעילות מרבית היא באמצעות מכונת שטיפה מתקדמת.

מהי מכונת שטיפה?

מכונת שטיפה לרצפות היא למעשה מכשיר אחד הכולל מספר מערכות ניקוי בהתאמה לצורך, המתופעל באופן ידני על ידי מוביל ומפעיל של המכונה.

מכונת שטיפה למוסדות היא מכונה אשר מתאימה למבנה המוסדי: משרדים, כתות לימוד, מרפאות, חדרי טיפולים וחדרי ניתוח, מסדרונות ומעברים, חדרי המתנה. מכונה כזאת תהיה קלה לתפעול ולשינוע, צרה ומתאימה למגוון חללים, כניסות ומעברים, ובעלת כוח הספק של סוללה המתאים למספר שעות עבודה ברצף.

בשונה ממכונות השטיפה אשר מיועדות לתעשייה, מכונות אלו מיועדות לניקוי קל יותר, ומתבססות על ניקוי במים, חומרי ניקוי וחום. מוסדות וארגונים אינם נוטים לייצר לכלוך קשה (דוגמת מפעלים ומוסכים), אולם כוללים תנועה מרובה של מבקרים ומצריכים פעולות ניקיון מתמשכות לאורך כל שעות הפעילות.

כיצד פועלת מכונת שטיפה המתאימה למוסדות?

המכונה המתאימה ביותר למוסדות ומבנים היא מכונת שטיפה לרצפות, אשר יוצרת פעולה הדומה לפעולת הניקוי הידני, אולם באמצעים מתקדמים ועוצמות מוגברות.

המכונה כוללת מיכל מים ומערכת צינורות להתזה, מיכל מותאם לחומרי ניקוי מתאימים שפולט חומר מוקצף ומיכל איסוף. המכונה בזמן תנועתה משפריצה מים, מפעילה מערך של מברשות מסתובבות לקרצוף, ומנגנון לאיסוף המים ולייבוש. עם פעולת המכונה מתקבלת רצפה מבריקה מניקיון וריח נעים בחלל.

קיימים שני סוגים עיקריים של מכונות שטיפה למוסדות

מכונת שטיפה רכובה- מכונת שטיפה אשר כוללת מושב עליו יושב המפעיל, האחראי להפעלה ולכיוון של המכונה. המכונה פועלת על בסיס מנוע ומהווה כלי רכב, הפועל במהירות נמוכה ובאופן בטיחותי, בשליטה מלאה של המפעיל. מדובר במכונה נוחה במיוחד לתפעול ומתקדמת, אשר מתאימה למבנים ולחללים גדולים.

מכונת שטיפה מפעיל הולך- מכונת שטיפה אשר פועלת באמצעות אותם מנגנוני ניקוי, אולם מופעלת בדחיפה ותוך הכוונה של המפעיל אותה. מכונה זו תהיה צרה יותר, מתאימה למבני משרדים קטנים ובינוניים, יעילה וחסכונית.

מכונה לשטיפת רצפות היא מכונה חשמלית ונטענת, מופעלת באופן אלחוטי, כאשר איכות המכונה ויעילותה נמדדת בין היתר באורך החיים שמעניקה לו הסוללה בין הטענה להטענה.

פרמטר נוסף שיש לתת עליו את הדעת הוא המברשות. המברשות המסתובבות מהוות את לב פעולת הניקוי של המכונה. ישנן מברשות בדרגות קושי שונות, וחשוב לבצע התאמה בין סוג המכונה ונוקשות המברשות לרצפות. לריצוף עדין יותר מוטב לעשות שימוש במפרשות סיביות ורכות, ולשפשוף מאסיבי במברשות קשות. המברשות גם מיועדות לניקוי חריצים ורובה.

בחלק מן המכונות ניתן למצוא אלמנט נוסף המסייע בפעולת הניקוי והוא שימוש בחום. מכונות הפועלות על בסיס זה משלבות גוף חימום אשר יוצר אדים חמים, ופעולת ניקוי וחיטוי מתקדמת באמצעות קיטור. מכונות כאלה מתאימות במיוחד מוסדות דוגמת בתי חולים ומרכזים רפואיים, אשר נזקקים בנוסף לפעולת הניקוי- לפתרונות חיטוי ועיקור מפני חיידקים וזיהומים.

מכונות שטיפה- חדשות או יד שניה

קיימות מכונות שטיפה בטווח רחב למדי מחירים, כאשר מטבע הדברים ככל שמדובר במכשיר מתקדם ועוצמתי יותר מחירו יעלה בהתאם. מכונת שטיפה למוסדות מבית מותג בעל מוניטין תעלה בטווח בן 3000-8000 ₪, בהתאם לסוג המכונה.

ניתן למצוא מכונות מיד שניה בעלויות נמוכות יותר, אולם חשוב לקחת בחשבון כי מדובר במוצר בעל בלאי מסוים שאיכותו עשויה להיפגם לאחר מספר שנות שימוש, וכפי הנראה זה השלב שבו בעליו הקודמים יעמיד אותו למכירה. פרמטר חשוב נוסף שיש להביא בחשבון הוא שמכונה כזאת לא תכלול אחריות.

בתחום זה בעיקר מומלץ להשקיע ברכישת מכונה חדשה מספק מקצועי, ולזכות ביעוץ, הכוונה והתאמה אישית לצורך של המכונה, הדרכה וליווי לתפעול נכון ובטוח ואחריות רחבה ומקיפה על המכונה.

חברת מאש מחץ פועלת בשוק התעשייתי והמוסדי למעלה מארבעים שנים, בשיווק פתרונות ניקוי ותחזוקה מתקדמים למתקני פנאי ונופש, בתי חולים ומרכזים רפואיים, בתי ספר, גני ילדים, מוסדות עירוניים, מרכזים מסחריים ועוד.